Tillig

Modelová železnice, Modely lokomotiv, vagónů vláčků od firmy Tillig TT Bahn:

Firma Tillig patří mezi největší  výrobce modelové  železnice v měřítku TT na světě, nicméně firma Tillig Bahn nevyrábí jenom modely v měřítku TT 1:120, dělí  se do dalších skupin a to především do měřítek HO Sachsenmodelle, úzkorozchodné železnice H0e a H0m. Výrobce  o kterém je řeč sídlí v malém městečku nedaleko českých hranic a to v Saském městě Sebnitz. Kde byla celá výroba přestěhována jak bude ještě zmíněno v historii této firmy. Tento výrobce nabízí širokou škálu produktů lokomotivy, vagóny, osobní vagóny, nákkladní vagóny, start sety, digitální prvky, velkou  část  sortimentu tvoří kolejový systém, který patří ke špičkové kvalitě ať už to jsou kolejové pruty, pražce, vyhýbky, rovné, obloukové koleje, flexi koleje Tillig. V poslední době se firma Tillig začala specializovat  na české dráhy, pryč jsou  ty doby kdy se  v novinkovém listě objevil jeden vůz či jedna lokomotiva v českých barvách, dnes v sortimentu nalezente  nezčetný počet lokomotiv ať  už  jsou  to hektoři nebo parní lokomotivy 555 ČSD, rosničky ČD, osobní vozy ČSD, rychlíkové vozy Tillig z nových forem za zmíňku stojí lůžkové vozy.

Z historie firmy Tillig:

 

Roku 1991 převzal Hans-Jürgen Tillig firmu "Pilz Modellgleis" z německého Sebnitz, která s 12 spolupracovníky vyráběla a prodávala známé kolejivo Pilz ve velikosti H0. Firma následně investovala do vývoje modelového kolejiva TT a patřila k hlavním subdodavatelům firmy Berliner TT-Bahnen - tehdejšího největšího výrobce modelové železnice TT na světě.

 

Po konkursu Berliner TT-Bahnen převzal p. Tillig dne 1.9.1993 část konkursní podstaty a přestěhoval zbytek firmy do Sebnitz. Tím vznikla v r. 1993 firma TILLIG Modellbahnen GmbH & Co. KG. Pro umožnění konkurenceschopnosti na trhu modelové železnice bylo významně investováno do nového zařízení - strojů a softwaru. Tím se firma stala soběstačná ohledně vlastního vývoje, výroby forem, vstřikování i potisku modelů. Nové modely lokomotiv a vagónů tak vznikaly za použití nejnovější technologie CAD, na moderních CNC obráběcích strojích se začalo pracovat s přesností setin milimetru a v tiskárně s moderním tamponovým tiskem byly realizovány potisky modelů čitelné i pod lupou. To byl obrovský skok v kvalitě výroby železničních modelů, který umožnil držet krok s konkurencí. Dovolujeme si Vám představit několik modelů z nových forem: Jídelní vůz ČSD vyrobeno firmou Tillig v roce 2010 

Služební vůz ČSD Tillig novinka 2010 

Nákladní vůz na prach ČD Tillig novinka 2011

Výsypný vůz ČD Cargo nové číslo Tillig novinka 2013

Set nákladních vozů na přepravu aut ČD Tillig novinka 2013

Rychlíkový vůz typ Ys poštovním oddílem ČD Tillig novinka 2013

Plošinový vůz s nákladem od ČKD ČSD Tillig novinka 2012

Parní lokomotiva 555.0 ČSD Tillig 2011

Dieselová lokomotiva T435 ČSD Tillig novinka 2012

Doufejme,  že  firma Tillig nás jistě bude svými výrobky těšit dlouhá léta jako dosud.

ZÁKAZNÍK


    Přihlásit nebo Registrovat

NOVINKY E-MAILEM

Máte zájem o zasílání informací o slevách a cenových akcích? Napište zde svoji e-mailovou adresu. Zadáním již registrované adresy se odhlásíte.

RYCHLÝ KONTAKT

Telefon
objednávky, dotazy:

776 348 734 (10:00-16:00)

E-mail:
info@zeleznicni-modelarstvi.cz

Více kontaktů

Vykupujeme modely za hotové

Facebook

Náhradní díly pro TT a H0

Dárkový poukaz ideální dárek pro nerozhodnuté

Odkazy | Powered by: Webglobal

Novinky e-mailem

Máte zájem o zasílání informací o slevách a cenových akcích?
Přihlašte svoji e-mailovou adresu.

Zavřít