Točna s pohonem a elektronikou

Točna s pohonem a elektronikou
Cena: 0

Máte nějaký dotaz nebo jste našli lepší cenu?

Katalogové číslo: MZ21232.53
Akce: Speciální nabídka
Záruka: 24 Měsíce
Dostupnost: na objednávku
Výrobce: Malá železnice CZ
Velikost: TT
Dodací lhůta: (Dny)
Nákupem získáte 0 Kreditů do Vaší Virtuální peněženky
(1 Kredit = 1 Kč pro Váš příští nákup)


Informace k Točna s pohonem a elektronikou

Provedení točny umožňuje vložit točnu do analogově i digitálně řízených kolejišť.
 Při provozu točny na digitálně řízeném kolejišti se napájení koleje připojí stejně jako jiné koleje na kolejišti (není nutno zapojovat žádné speciální obvody). Elektronika točny však musí být napájena jiným než digitálním napaječem viz níže a nelze ji digitálně ovládat. Pro ovládání elektroniky se vždy používá dodávaný ovladač.


Obj. číslo 21232.53 obsahuje:

1ks vana točny sestavená (most točny, převodovka s motorkem, 5 úchytů kolejí)
1ks ovladač s elektronikou
Funkce elektroniky:
 Elektroniku je nutno napájet libovolným napáječem 12V/150mA stejnosměrného nebo střídavého napětí (není součásti výrobku).

 Elektronika se ovládá ovladačem dodaným s točnou.

Krátkým stiskem tlačítka START na ovladači se roztočí most točny směrem navoleným posuvným přepínačem. Točí se a točí kolem dokola dokud neni stisknuto tlačítko STOP (dojde k okamžitému zastavení otáčeni mostu točny). Nebo lze stisknout tlačítko POZICE (sníží se rychlost otáčení mostu) a most točny zastaví na nejbližší pozici zastavení. Přesnost zastavení je nastavena již ve výrobě tak aby osa mostu točny zastavovala přesně proti ose místa zastavení.
 Obvodová kolej ve vaně mostu slouží jako napájení pro kolej mostu točny a zároveň řeší problém s převracením polarity při otočení mostu točny o více jak 180 stupňů.

Most točny lze zastavovat pomocí elektroniky v pozicích po 15 stupních (pevně provedeno z výroby) Tyto pozice jsou naznačeny malými čtvercovými otvory v horní desce okraje vany točny, které zároveň slouží pro nasunutí a tím vystředění úchytu výjezdové koleje v místě zastavení. Výjezdové koleje lze umísťovat i mimo určené pozice (při použití běžného úchytu koleje nutno odřezat malý vystřeďovací výčnělek na spodní straně úchytu), ale v tom případě zastavit otáčení mostu proti výjezdové koleji umístěné mimo naznačené pozice lze pouze tlačítkem STOP. Umísťení kolejí mimo určené pozice však nedoporučujeme.

Ve standardním provedení jsou osazené výjezdové koleje v pozicích 5,6,7,8,17.

V obchodním oddělení Malé železnice, s.r.o. lze na speciální objednávku dohodnout osazení i jiných pozic nebo si mužete rozšíření provést sami za použití sad  obj.číslo 21239.01.

 


ZÁKAZNÍK


    Přihlásit nebo Registrovat

NOVINKY E-MAILEM

Máte zájem o zasílání informací o slevách a cenových akcích? Napište zde svoji e-mailovou adresu. Zadáním již registrované adresy se odhlásíte.

RYCHLÝ KONTAKT

Telefon
objednávky, dotazy:

776 348 734 (10:00-16:00)

E-mail:
info@zeleznicni-modelarstvi.cz

Více kontaktů

Vykupujeme modely za hotové

Facebook

Náhradní díly pro TT a H0

Dárkový poukaz ideální dárek pro nerozhodnuté

Odkazy | Powered by: Webglobal

Novinky e-mailem

Máte zájem o zasílání informací o slevách a cenových akcích?
Přihlašte svoji e-mailovou adresu.

Zavřít